Przejdź do treści

Papużki nierozłączki Cena Hodowla – Ile żyją Czerwonoczelne i Fischera

Papużki Nierozłączki

Spis treści


To jedna z najpopularniejszych papug w Polsce. Z pewnością wpływ na to ma ich stosunkowo cena, zjawiskowy wygląd oraz niezwykła inteligencja. Ptak ten jest bardzo energiczny oraz towarzyski. Zgodnie z nazwą, ten gatunek znany jest z niebywałej więzi, którą tworzy z drugą papugą lub właścicielem. Dodatkowo występują w wielu gatunkach różniących się od siebie głównie kolorami, do najpopularniejszych należą nierozłączka fischera, czerwonoczelne i czarnogłowe.

Papużki nierozłączki cena

Opiekowanie się wiąże się z przyjemnościami, ale również z wieloma wymaganiami, również tymi finansowymi. Oprócz poświęcenia papudze dużej części swojego wolnego czasu, musimy pamiętać o kosztach związanych z między innymi:

• Kupnem papugi
• Pokarmem dla papugi
• Zabawkami
• Klatką
• Kontrolowaniem stanu zdrowia papugi

Ile kosztują papużki nierozłączki cena

Pierwszym wydatkiem jest oczywiście kupno ptaka, cena papug nierozłączek jest uzależniona od kilku czynników. Należą do nich między innymi wiek i odmiana papugi oraz miejsce, w którym ją kupimy. Papużki nierozłączki – cena wynosi ok. 50 – 100zł. Najtańsze oferty znajdziemy na portalach typu olx, tam ceny zaczynają się od 30zł, jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup papużki w sprawdzonym sklepie zoologicznym lub hodowli. Decydując się na to rozwiązanie wydamy na papużkę więcej, ponieważ w sklepach zoologicznych oraz hodowlach ptaki te kosztują około od 50 do 100 zł w przypadku tańszych odmian. Jednak dopłacając te kilkadziesiąt złotych mamy pewność, że papuga była hodowana w odpowiednich warunkach, jest zdrowa zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Do najpopularniejszych odmian należą papugi nierozłączki czerwonoczelne, rudogłowe i czarnogłowe.

Zapewnienie papudze wyżywienia jest jednym z najważniejszych obowiązków jej opiekuna. Aby zagwarantować papużce nierozłączce dobre samopoczucie i zdrowie powinniśmy zakupić dobrej jakości pokarm dla tego gatunku. Podstawą diety papużki powinna być odpowiednia mieszanka, a w związku z popularnością nierozłączek w Polsce znajdziemy je w praktycznie każdym sklepie zoologicznym lub w Internecie. Dodatkowo warto jest rozszerzyć dietę ptaka o inne składniki takie jak warzywa, owoce i nasiona.

Nierozłączka czerwonoczelna hodowla
Papużki nierozłączki czerwonoczelne

Kolejnym istotnym aspektem posiadania papużki jest zapewnienie jej możliwości zabawy i rozładowania energii pod naszą nieobecność. W związku z tym warto jest zakupić kilka różnego rodzaju zabawek, które bez problemu znajdziemy w każdym sklepie zoologicznym. Jest to koszt ok. 50-100zł

Jeśli kupiliśmy już papugę to musimy mieć gdzie ją trzymać dlatego konieczny będzie zakup klatki lub woliery. Tą pierwsza możemy kupić już za 100-200zł, jednak będzie słabej jakości. Według mnie najlepiej jest kupić klatkę w cenie ok. 500zł, oczywiście wydając jeszcze więcej na klatkę nie będziemy zawiedzeni. Najważniejszym aspektem klatki, na którego powinniśmy zwrócić uwagę jest jej wielkość. Warto jest kierować się zasadą im większa, tym lepsza.

Papugi nierozłączki czerwonoczelne żyją zazwyczaj ok. 10-15 lat, ale dobrze prowadzone mogą żyć jeszcze dłużej. W tym celu powinniśmy kontrolować stan jej zdrowia i szybko reagować na problemy. Gdy zaobserwujemy nietypowe zachowania takie jak problemy z wypróżnianiem się papugi, powinniśmy udać się do weterynarza. Cena jednej wizyty wynosi ok. 50 – 100zł, ale może ona wzrosnąć w związku z koniecznymi badaniami lub lekami.

Papużki nierozłączki czerwonoczelne cena, hodowla i wygląd

czerwonoczelne nierozłączki ile zyja

Papużki czerwonoczelne to prawdopodobnie najbardziej znany gatunek nierozłączek. Są bardzo popularne w hodowlach, ponieważ są tanie w utrzymaniu. W niewoli pojawiło się wiele nietypowych mutacji kolorystycznych. Są łatwiejsze do oswojenia niż inne ptaki tego gatunku. Są bardzo inteligentne, chociaż większość nigdy nie uczy się mówić, potrafią naśladować odgłosy i gwizdy. Papuga czerwonoczelna może żyć ponad 20 lat, pod warunkiem, że ma zapewnione odpowiednią opiekę.

Papużka nierozłączka czerwonoczelna – cena wynosi 50 – 100zł. Jednak cena nietypowych osobników tej odmiany może być troszkę wyższa. Dodatkowo, warto pamiętać o innych, niezbędnych kosztach związanych z posiadaniem papugi nierozłączki. Przeczytałeś o nich w poprzedniej części artykułu.

Ubarwienie tego gatunku zmienia się wraz z wiekiem i różni się ze względu na płeć. Samce mają czerwone czoła, podbródki, gardło, górną część piersi i policzki. Pozostała część ciała jest jasnozielona, spód jest troszkę jaśniejszy. Pióra pokrywające ogon są jasnoniebieskie. Nóżki są koloru zielonkawo-szarego. Samice tego gatunku są bardzo podobne, ale nieco ciemniejsze.

Papugi nierozłączki fischera cena, hodowla – Ile kosztuje papużka nierozłączka rudogłowa

nierozłączki czerwonoczelne

Papużka ta ma mnóstwo energii i może być lojalnym przyjacielem, jeśli będzie się z nią spędzać wystarczająco dużo czasu. Ptak ten, choć energiczny, wydaje się być łagodniejszy niż inne gatunki nierozłączek. Papugi Fischera nie jest tak popularna jak czerwonoczelna, ale jest równie urocza.

Papużki rudogłowe są dość małymi ptakami, ale są odważne, dociekliwe i energiczne. Bez wątpienia papużki nierozłączki fischera (inaczej nierozłączka rudogłowa) często tworzą głęboką więź z inną papużką. Potencjalni właściciele powinni być jednak świadomi, że para nierozłączek może nie wchodzić w interakcje z ludźmi, ponieważ będą oni całkowicie skoncentrowani na sobie. Dlatego wiele osób wierzy, że występują w parach, ponieważ często widzą zdjęcia dwóch nierozłączek przytulonych do siebie. Nie są znane ze zdolności mówienia, ale ich śpiew jest przyjemny.

Nierozłączka rudogłowa może być nieco droższa niż czerwonoczelna, zwłaszcza te rzadsze mutacje. Dodatkowo, warto pamiętać o innych, niezbędnych kosztach związanych z posiadaniem tej papugi. Przeczytałeś o nich w poprzedniej części artykułu. Papużki nierozłączki fischera – cena wynosi ok. 100zł. Cena papug nierozłączek jest uzależniona od kilku czynników. Należą do nich między innymi wiek i odmiana papugi oraz miejsce, w którym ją kupimy.

Papużka nierozłączka czarnogłowa cena, hodowla

nierozłączki fischera - nierozłączka rudogłowa

Papugi czarnogłowe to jedne z najpopularniejszych nierozłączek w Polsce. Cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem od wielu lat. Są niezwykle piękne, mają zielone ciało oraz czarno-brązową głowę. Ich gardło jest koloru czarnego z żółtą klatką piersiową i kołnierzem, szare nogi, a dziób jest koloru koralowego. Ich jasnożółty kołnierz i czarna twarz odróżniają je od innych nierozłączek takich jak papugi nierozłączki czerwonoczelne. nierozłączka

Ten wesoły i aktywny ptak nie rozwija się dobrze, jeśli jest trzymany sam, chociaż pojedynczy ptak ma tendencję do szybszego oswajania niż para. Gdy trzymany jest z innymi ptakami, może stać się terytorialny dlatego właściciel musi zapewnić wystarczającą przestrzeń.

Jednak cena nietypowych osobników tej odmiany może być troszkę wyższa. Dodatkowo, warto pamiętać o innych, niezbędnych kosztach związanych z posiadaniem tego ptaka. Przeczytałeś o nich w poprzedniej części artykułu: papużki nierozłączki cena. Papużka nierozłączka czarnogłowa – cena wynosi kilkaset złotych.

Papużka nierozłączka czarnogłowa

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Jak wybrać klatkę dla nierozłączek? Ile kosztuje?

Klatka dla nierozłączek to jeden z pierwszych wydatków po kupnie papugi, a w związku z tym, że papuga ta będzie z nami przez kilkanaście lat warto wybrać jak najlepszą, na jaką możemy sobie pozwolić. Podczas wybierania odpowiedniej klatki warto jest kierować się zasadą im większa tym lepsza. Drugim ważnym aspektem jest jej cena, za klatkę dla nierozłączek przyjdzie nam zapłacić kilkaset złotych.

Papużki nierozłączki w domu – czy to dobry wybór?

Papugi te cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony hodowców od wielu lat, z pewnością wpływ na to miała ich stosunkowa niska cena, bezproblemowa hodowla i niebywały wygląd. Z tych samych powodów coraz częściej wybierane są jako ptaki domowe, w tej roli sprawdzają się niezwykle dobrze.

Papużka nierozłączka rozmnażanie – na czym polega?

W związku z popularnością papużek nierozłączek w hodowlach, takie pytania pojawiają się coraz częściej, częściową odpowiedź zobaczysz poniżej. Samica wysiaduje jaja przez ok. 20 dni, składa je co drugi dzień po ok. 5 jaj. Przez pierwsze kilka dni sama karmi młode. Potomstwo opuszcza gniazdo po 40 dniach.

Papugi nierozłączki hodowla – jak wybrać odpowiednią?

Miejsce, w którym kupimy papugę jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na cenę papugi. Należy jednak pamiętać, że jeśli zakupimy papużkę w sprawdzonej, polecanej hodowli, być może zapłacimy nieco więcej, ale będziemy pewni, że papuga będzie zadbana. Dlatego szukając odpowiedniej hodowli papużek nierozłączek powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na opinie w internecie.

Papużka nierozłączka co je?

Jak w przypadku innych papug, również i żywienie nierozłączek powinno być jak najbardziej zbliżona do tego w środowisku naturalnym papużki. W związku z tym dieta papużki powinna opierać się na nasionach, ale warto jest urozmaicać ją o inne składniki takie jak warzywa, owoce oraz zielone części roślin.

Papugi nierozłączki – jak rozpoznać płeć?

Rozpoznanie płci u nierozłączek nie należy do łatwych zadań, ale jak najbardziej jest możliwe. Po pierwsze, powinniśmy zwrócić uwagę na zabarwienie główki papugi, samica ma delikatnie bledsze zabarwienie nad dziobem. Oprócz tego, samiec ma węższą miednicę oraz jest o kilkanaście gramów lżejszy od samicy.

Papużka nierozłączka ile żyje?

Papugi te nie są ptakami długowiecznymi takimi jak ara czy żako, mimo to, decyzja o ich kupnie powinna być równie dobrze przemyślana. Długość życia nierozłączek wynosi zazwyczaj 10-15 lat. Jednak dobrze prowadzone mogą żyć jeszcze dłużej, w tym celu powinniśmy kontrolować jej stan zdrowia i regularnie odwiedzać weterynarza. Oprócz tego warto jest karmić papużkę dobrej jakości mieszankami.

Ile kosztują papużki nierozłączki niebieskie?

Niebieska odmiana nierozłączek należy do tych najbardziej popularnych chociaż nie jest tak popularna jak odmiana fischera, czerwonoczelna lub czarnogłowa. Ich cena jest zależna od wieku papużki, miejsca w którym ją kupimy oraz od nietypowych, dodatkowych cech. Jednak ich cena nie powinna przekroczyć 200zł. Jednak nie możemy zapomnieć o innych kosztach związanych z posiadaniem papużki, takich jak między innymi klatka czy pokarm dla papugi.

Czarnogłowe nierozlączki niebieskie - cena

Papugi nierozłączki – olx czy hodowla?

Wiele osób chcących kupić papugę szuka ofert na portalach aukcyjnych typu olx. Jednak nie jest do najlepszy pomysł, moim zdaniem znacznie lepszym wyborem będzie zakup papużki w hodowli lub sprawdzonym sklepie zoologicznym. Będziemy mieli wtedy pewność, że papuga żyła w dobrych warunkach, jest zdrowa i zadbana.

Ciekawostki – Film o nierozłączkach

Podsumowanie

Podsumowując, papużki te będą dobrym wyborem dla większości ludzi, są one małe, kolorowe, bezproblemowe w hodowli oraz stosunkowo tanie w utrzymaniu. Jeżeli podobają ci się małe papugi, z pewnością zainteresuje Cię artykuł papuga falista cena.

5/5 - (votes: 3)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
autor Błażej Dąbrowski

O AUTORZE

Błażej dąbrowski

Nazywam się Błażej Dąbrowski i chciałbym się przedstawić jako redaktor tego bloga o zwierzętach. Od najmłodszych lat pasjonowałem się światem zwierząt i ich fascynującym zachowaniem. Moje zainteresowanie zwierzętami prowadziło mnie na ścieżkę nauki, dlatego zdecydowałem się ukończyć studia biologiczne.

Tam miałem okazję zgłębić tajniki anatomii, fizjologii, ekologii i zachowań zwierząt. To była fascynująca podróż, która jeszcze bardziej utwierdziła mnie w przekonaniu, że muszę podzielić się tą wiedzą i pasją z innymi.