Przejdź do treści

Papuga amazonka cena 🦜 niebieskoczelna, żółtogardła, żółtogłowa

Papuga amazonka cena

Cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem od wielu lat. Na tak dużą popularność wpływ miały takie czynniki jak umiejętność naśladowania ludzkiej mowy oraz wygląd. Co ciekawe, amazonka występuje w wielu odmianach, które różnią się od siebie głownie wyglądem, w tym artykule przedstawię te najpopularniejsze.

W tym artykule przeczytasz o:

Papuga informacje

Amazonka to gatunek papug pochodzący i zasiedlający głównie Amerykę Środkową oraz Południową. Charakteryzują się wysoko rozwiniętą umiejętnością naśladowania ludzkiej mowy. Bardzo lubią spędzać czas w obecności człowieka, potrzebują jego uwagi i zainteresowania. Żyją od 40 do 50 lat, jednak dobrze prowadzone mogą dożyć nawet 60.

Dodatkowo, nie są bardzo wymagające w hodowli, i nie są zbyt kosztowne. Są ptakami dużymi, ich długość ciała wynosi nawet 45 cm, ale dolna granica to 25 cm. Jednak ich wygląd w głównej mierze zależy od odmiany, których jest prawie 30, do najpopularniejszych należą: niebieskoczelna, modrobrewa, żółtogłowa, żółtoszyja, żółtogardła, kubańska i białoczelna. Poniżej odmiany te zostaną opisane i scharakteryzowane.

Informacje o papugach

Papuga amazonka cena

  • Cena papugi amazonki to 2000zł.
  • Klatka – ok. 500 – 1000zł
  • Żywność – ok. 100 – 200zł/msc
  • Zabawki – ok. 50 – 100zł
  • Wizyty u weterynarza – ok. 100zł za wizytę

Klatka dla amazonki powinna mieć wystarczające wymiary, aby papuga mogła w komfortowych warunkach w niej przebywać. Wystarczająca klatka ma wymiary 80cm na 80cm na 100cm, za klatkę dobrej jakości przyjdzie nam zapłacić od 500 do 1000zł. Na rynku znajdziemy tańsze klatki, ale moim zdaniem, nie powinniśmy na nie zwracać uwagi, ponieważ z reguły są one słabej jakości. Dodatkowo klatkę kupujemy raz na kilkadziesiąt lat, dlatego warto jest zapłacić więcej i nie musieć w bliskiej przyszłości jej wymieniać.

Wiele osób zastanawia się ile kosztuje papużka amazonka. Papugi amazonki nie należą do tanich ptaków, Papuga amazonka cena to od 1500 do 2500zł.

Kolejnym koniecznym wydatkiem jest pożywienie, idealna dieta dla amazonki pominna składać się z mieszanki dla dużych, egzotycznych papug oraz warzyw, owoców, kiełków oraz nasion. Wszystkie te składniki nie powinny kosztować więcej niż 100zł miesięcznie. Ważnymi rzeczami w które powinna być zaopatrzona papuga są różnego rodzaju zabawki. Ich cena jest uzależniona od ilości i typu zabawek, ale nie powinna przekroczyć 100zł.

Nie możemy zapomnieć o regularnych wizytach u weterynarza, aby na bieżąco kontrolować stan zdrowia papugi. Koszt jednej wizyty waha się od 50 do 200zł, ale gdy będzie potrzebne jakieś droższe badanie, leki lub operacja, koszty związane z weterynarzem wzrosną do kilkuset złotych, a w skrajnych przypadkach mogą przekroczyć 1000zł.

Papuga amazonka żółtogardła cena

Papuga amazonka żółtoszyja cena i wygląd

Jest jedną z najpopularniejszych odmian amazonki. Cechuje się niemalże jednolitym, zielonym upierzeniem z rzucającymi się żółtymi przebarwieniami w okolicy główki i szyi.

Warto dodać, że cena nie różni się bardzo w zależności od odmiany, amazonkę żółtoszyją kupimy w cenie około 2000zł. Co jakiś czas można znaleźć tą odmianę w niższych cenach, dlatego warto wpisać w wyszukiwarkę frazę amazonka żółtoszyja cena.

Papuga amazonka niebieskoczelna cena i wygląd

Jest najpopularniejszą odmianą kolorystyczną amazonki. Wyróżnia się jednolitym, zielonym upierzeniem, w przedniej części główki, nad oraz, w niektórych przypadkach, pod dziobem zieleń zmienia się na piękny, jasny niebieski. Jeśli podobają Ci się mniej kolorowe ptaki, to dobrym wyborem mogą okazać się papuga nimfa czy papuga żako Dodatkowo u niektórych papug tej odmiany możemy zaobserwować żółte miejsca w okolicach oczu.

Wiele z osób zainteresowanych kupnem amazonki niebieskoczelnej zastanawia się ile kosztuje ta odmiana szukając w internecie frazy: Amazonka niebieskoczelna cena. Za tą papugę przyjdzie nam zapłacić od 2000 do 2500 złotych.

Papuga amazonka niebieskoczelna cena i wygląd
Papuga amazonka niebieskoczelna

Amazonka modrobrewa cena i wygląd

Nie jest najpopularniejszą z odmian amazonki, ale wciąż znajduje swoich wielbicieli. Na tle kolorowych papużek falistych i ar wyróżnia się całkowicie zielonym upierzeniem, wyjątkiem jest jednak szaro-niebieski pas ciągnący się od oka do oka, a w okolicach dziobach widoczne jest wyraźne żółte zabarwienie.

Cena tej odmiany, w podobieństwie do innych, wynosi około 2000zł. Jeżeli podoba ci się kolorowe zabarwienie nad dziobem, być może amazonka białoczelna będzie dla ciebie dobrym wyborem

Papuga amazonka żółtogłowa cena i wygląd

Należy do najpopularniejszych odmian amazonki, jednak nie jest tak popularna jak amazonka niebieskoczelna. Jej upierzenie jest całkowicie zielone, z wyjątkiem czubka głowy, gdzie od dzioba w górę ciągnie się żółty pas, który przyciąga wielu hodowców oraz kupujących.

Cena tej odmiany wynosi od 1750 do 2250 złotych. Jednak warto jest poszukać, czy nie znajdziemy papugi taniej, możemy użyć frazy: Amazonka żółtogłowa cena lub papuga amazonka cena.

Papuga Amazonka żółtogłowa cena
Amazonka żółtogłowa

Amazonka białoczelna cena i wygląd

Nie jest tak popularna jak amazonka żółtogłowa, ale i tak wiele osób jest nią zainteresowanych. Na pewno na jej popularność wpływa interesujące upierzenie. Oprócz zieleni, która pokrywa niemalże całe ciało papugi, w okolicy dzioba znalazło się miejsce dla krwistej czerwieni, śnieżnobiałego czoła i morskiego niebieskiego w górnej części głowy. Oprócz tego ogon, w niektórych miejscach pokrywa kolor czerwony lub żółty.

Za tą odmianę przyjdzie nam zapłacić od 1500 do 2500zł. Jeśli podoba ci się jej wygląd możesz zainteresować się również odmianą amazonka modrobrewa.

Papuga amazonka żółtogardła cena i wygląd

Ta odmiana cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem od wielu lat. W upierzeniu tej odmiany dominuje zieleń, ale praktycznie cała głowa jest koloru żółtego. Górna część skrzydeł jest skąpana w żółć i czerwień.

Szukając amazonki żółtogardłej wiele osób wpisuje w wyszukiwarkę frazę amazonka żółtogardła cena tej odmiany nie odbiega znacząco od innych rodzajów, bowiem za odmianę amazonka żółtogardła musimy zapłacić około od 3000 do 5000 złotych.

Papuga amazonka białoczelna
Amazonka białoczelna

Papuga amazonka kubańska cena i wygląd

Nie należy do najpopularniejszych odmian, ale i tak znajduje swoich wielbicieli. Jej upierzenie w głównej mierze jest zielone, ale przednia część głowy jest koloru biało-czerwonego. Należy wspomnieć, że na zewnętrznej części skrzydeł widoczne jest wyraźny, niebieski akcent.

Za tą odmianę przyjdzie nam zapłacić ok. 2000zł.

Podsumowanie

Papuga ta jest bardzo popularnym, towarzyskim i inteligentnym ptakiem. Uwagę przykuwa jej umiejętność naśladowania ludzkiej mowy. Jednak, ze względu na stosunkowo wysokie koszty utrzymania nie jest to ptak dla wszystkich, dlatego warto jest zwrócić uwagę na przykładowo gatunek papuga nimfa.

Porównanie papug FalistaKakaduNimfaAmazonkaŻakoAra
papuga falistapapuga kakadupapuga nimfaPapuga AmazonkaPapuga ŻakoPapuga Ara
Rozmiarmałyśredniśredniśredniśredni/dużyb. duży
Żyje5-10 lat40-50 lat10-15 lat40-50 lat45-55 lat50-60 lat
Hałasśrednidużyśredniśrednidużyduży
Gadaśredniodobrześredniob. dobrzeb. dobrzesłabo
Kosztymałedużeśrednieśredniedużeb. duże
Wymaganiamałeśrednieśredniedużedużeduże
Porównanie papug 

Papuga amazonka cena – ile kosztuje? jak wygląda?

5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sklep zoologiczny Online Discus