Przejdź do treści

Papuga Kakadu cena 🦜Sprawdź Ile kosztuje, jak wygląda czarna, różowa

Papuga Kakadu ile kosztuje

Jest jednym z najpopularniejszych gatunków papug w Polsce. Są ptakami wyjątkowo towarzyskimi, świetnie komunikują się z ludźmi oraz uwielbiają spędzać z nimi czas.

W tym artykule przeczytasz o:

Kakadu pochodzą z Australii i tam też żyją w naturze, co ciekawe, są one uważane za szkodników. Żyją w stadach, które mogą liczyć nawet 100 osobników. W związku z tym kakadu potrzebuje towarzystwa innej papugi lub człowieka. Są papugami stosunkowo drogimi w utrzymaniu, ale gdy zdecydujemy się ponieść te koszty, papuga odwdzięczy się zaufaniem i lojalnością, a na pewno zostanie naszym przyjacielem do końca życia.

Są ptakami dużymi, długość ciała jest zależna od odmiany, ale mieści się w granicach 30 – 50 cm, a rozpiętość skrzydeł może osiągnąć nawet 100cm. Podobnie jak papuga ara, kakadu również charakteryzuje się długowiecznością, ponieważ papugi te średnio żyją 50 lat, a dobrze prowadzone mogą dożyć nawet 100 lat. W związku z wyżej wymienionymi cechami nie jest to ptak dla każdego. Wiele osób zastanawia się czy istnieje. Papugi te nie są w tym aspekcie tak uzdolnione jak papuga amazonka lub papuga żako, ale mimo to może nauczyć się kilku słów.

Papuga kakadu cena – Ile kosztuje

Papugi kakadu należą do ptaków bardzo kosztownych. Koszt, który musimy ponieść to:

  • Cena papugi – ok. 3000 – 7000zł
  • Klatka – ok. 500 – 1500zł
  • Żywność – ok. 100 – 200zł/msc
  • Zabawki – ok. 50 – 100zł
  • Wizyty u weterynarza – ok. 100zł za wizytę


Papugi kakadu, ze względu na swoją egzotyczność są ptakami bardzo drogimi, za najtańsze odmiany zapłacimy od 2000 do 3000 zł, a najdroższe kosztują nawet 7000zł. Jeśli interesuje Cię tańsza papuga, powinieneś wziąć pod uwagę gatunek papuga nimfa. Klatka dla ptaka powinna być odpowiedniej wielkości, by tak duży ptak mógł w niej przyjemnie spędzać sporą część życia. Klatka o wymiarach 90 cm długości na 65 cm szerokości na 100 cm wysokości jest w zupełności wystarczająca. Jednak koszt takiej klatki może niemile zaskoczyć wiele osób, najtańsze klatki kosztują od 500zł są to klatki słabej jakości, ale jeśli budżet nie pozwala na droższą, ta powinna wystarczyć papudze, ale dobrym pomysłem będzie dopłacenie do dobrej jakości klatki, które kosztują ok. 1000zł wzwyż.

Ile kosztuje Papuga Kakadu cena
Papuga kakadu cena

Kolejnym koniecznym wydatkiem jest pożywienie dla papugi, powinno ono składać się z mieszanki dla papug egzotycznych, owoców, warzyw i nasion, wszystkie te rzeczy to wydatek ok. 100zł miesięcznie. Dobrym pomysłem będzie zakup kilku różnego rodzaju zabawek, które są dostępne praktycznie w każdym sklepie zoologicznym, ich koszt nie powinien przekroczyć 100zł, a zazwyczaj zamyka się w 50 złotych.

Dodatkowo, warto jest zaznaczyć, że cena kakadu często jest zależna od jej odmiany, do najpopularniejszych należy papuga kakadu biała.

Nie możemy zapominać o regularnych wizytach u weterynarza w celu kontroli stanu zdrowia naszej papugi, koszt jednej wizyty waha się od 50 do 200zł, ale trzeba być przygotowanym na niespodziewane wydatki, takie jak drogie badania i operacje, w takim przypadku koszt wizyty może wzrosnąć do kilkuset złotych, a w skrajnych przypadkach może przekroczyć 1000zł.

Gdzie kupić kakadu – papuga kakadu olx czy hodowla?

Zastanawiając się nad kupnem papugi wiele osób zastanawia się: gdzie kupić papugę kakadu? Moim zdaniem najlepszą opcją jest wybór hodowli, decydując się na kupno papugi w hodowli mamy pewność, że dorastała w dobrych warunkach, jest w dobrym stanie zarówno psychicznym jak i fizycznym. Jednak ten wybór ma jeden duży minus – cenę w porównaniu ze sklepem zoologicznym w hodowli może być znacznie drożej.

papuga kakadu biała cena, papuga kakadu olx,

Pamiętajmy jednak, że zakup w sklepie zoologicznym nie jest złym wyborem, wystarczy zwrócić uwagę na wygląd i zachowanie papugi, jeśli nie zaobserwujemy żadnych niepokojących zachowań, nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką papugę kupić. Dodatkowo powinniśmy zwrócić uwagę na warunki, które ma papuga w sklepie.

Wiele osób szuka papug w internecie wpisując frazy takie jak: papuga kakadu olx. Ale moim zdaniem nie jest to do końca dobre rozwiązanie, bo, w przeciwieństwie do hodowli nie mamy pewności co do kondycji psychofizycznej papugi.

Jak wygląda kakadu?

Są one ptakami o dużych rozmiarach, długość ciała wynosi od 30 do 50 cm, a rozpiętość skrzydeł w przypadku niektórych odmian osiąga nawet 100 cm. Jednak ich wygląd różni się w zależności od odmiany. Poniżej zobaczysz te najpopularniejsze.


Odmiany

Kakadu biała cena i wygląd

Biała odmiana papugi kakadu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem od wielu lat. Charakteryzuje się całkowicie jednolitym, białym upierzeniem oraz oryginalnym uczesaniem. Za białą odmianę papugi kakadu przyjdzie nam zapłacić od 6000 do 7000zł.

Papuga kakadu różowa cena i wygląd

Różowa odmiana papugi cieszy się niezwykle dużą popularnością. Za tą odmianę zapłacimy ok. od 4000 do 6000zł. W przeciwieństwie do innych odmian jej upierzenie nie jest jednolite, dominującym kolorem jest różowy, jednak całą powierzchnię skrzydeł pokrywają pióra koloru jasno szarego, a na czubku głowy widoczny jest wyraźny różowy przechodzący w biel akcent.

Czarna cena i wygląd

Kakadu o czarnych piórach jest papugą bardzo rzadką, w związku z tym zakup tej odmiany jest bardzo trudny, a gdy gdziekolwiek ją znajdziemy cena może nas niemiło zaskoczyć. Cena papugi kakadu czarnej wynosi od ok. 20000 do 50000zł. Wśród kolorowych, barwnych papug wyróżnia się niemalże pełnym, czarnym upierzeniem z delikatnymi, dodającymi charakteru czerwonymi akcentami na “policzkach”, tak jak większość ptaków z rodziny kakaduowatych uwagę przykuwa uczesanie.

Papuga kakadu różowa
Galah Cackatoo

Ciekawostki – Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Ile kosztuje kakadu?

Cena tej papugi jest zależna od wielu czynników takich jak: wiek, rodzaj papugi czy miejsce, w którym ją kupimy. Jednak, niezależnie od tego potencjalny nabywca musi liczyć się z kosztami rzędu od ok. 4000 do 8000zł.

Ile żyje?

Długość życia tego gatunku jest zależna od odmiany, którą dana kakadu reprezentuje, ale ogólnie mówiąc, żyje ona od ok. 30 do 50 lat.

Papuga kakadu hodowla czy olx?

Moim zdaniem, lepszym wyborem jest zakup papugi w hodowli, ponieważ mamy wtedy pewność, że papuga jest w idealnym stanie fizyczno-psychicznym.

Kakadu rozmnażanie – ile trwa wysiadywanie jaj?

Okres wysiadywanie jaj przez samicę wynosi około od 25 do 30 dni.

Co je papuga?

Papugi te żywią się między innymi ziarnami, owocami, zbożem, kiełkami roślin, owadami oraz kłosami traw. Powinniśmy zadbać, aby kakadu przez cały czas miała w klatce dostęp do świeżej wody.

Podsumowanie

Podsumowując, kakadu zdecydowanie nie jest dobrym wyborem dla większości, ponieważ cechuje się bardzo wysokimi kosztami utrzymania, lubi pohałasować oraz wymaga dużo czasu i uwagi od właściciela. Jeśli jednak nie przeszkadzają ci te cechy, nie będziesz żałować zakupu papugi.

Porównanie papug FalistaKakaduNimfaAmazonkaŻakoAra
papuga falistapapuga kakadupapuga nimfaPapuga AmazonkaPapuga ŻakoPapuga Ara
Rozmiarmałyśredniśredniśredniśredni/ dużyb. duży
Żyje5-10 lat40-50 lat10-15 lat40-50 lat45-55 lat50-60 lat
Hałasśrednidużyśredniśrednidużyduży
Gadaśredniodobrześredniob. dobrzeb. dobrzesłabo
Kosztymałedużeśrednieśredniedużeb. duże
Wymaganiamałeśrednieśredniedużedużeduże
Porównanie papug
4.7/5 - (votes: 7)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
autor Błażej Dąbrowski

O AUTORZE

Błażej dąbrowski

Nazywam się Błażej Dąbrowski i chciałbym się przedstawić jako redaktor tego bloga o zwierzętach. Od najmłodszych lat pasjonowałem się światem zwierząt i ich fascynującym zachowaniem. Moje zainteresowanie zwierzętami prowadziło mnie na ścieżkę nauki, dlatego zdecydowałem się ukończyć studia biologiczne.

Tam miałem okazję zgłębić tajniki anatomii, fizjologii, ekologii i zachowań zwierząt. To była fascynująca podróż, która jeszcze bardziej utwierdziła mnie w przekonaniu, że muszę podzielić się tą wiedzą i pasją z innymi.