Przejdź do treści

Domowe papugi ceny – ile kosztują i gdzie kupić papugę?

papugi ceny

Cena papugi to jeden z najważniejszych aspektów, na które zwracamy uwagę podczas szukania odpowiedniego zwierzaka dla siebie, dlatego pytania takie jak „ile kosztują papugi?” pojawiają się bardzo często. Co prawda, odpowiedź na tego typu pytania nie należy do łatwych zadań, postaram się temu zadaniu podołać.

Papugi ceny – ile wynoszą?

Kwota, którą przyjdzie nam zapłacić za papugę jest uzależniona od wielu czynników, ale z pewnością najważniejszym z nich jest gatunek papugi. Przykładowo za papużkę falistą przyjdzie nam zapłacić kilkadziesiąt złotych, a papuga ara to koszt rzędu kilku lub kilkunastu złotych. Oprócz tego, wpływ na cenę papugi ma miejsce, w którym ją kupimy, szukając odpowiedniej oferty pomocne mogą okazać się portale ogłoszeniowe takie jak NaszeZwierzaki.info. Poniżej poznasz orientacyjne ceny popularnych papug.

Domowe papugi ceny – Papuga ara

Papugi te nie są tak popularne jak papużki faliste czy nimfy. Ptaki tego gatunku cechują się bardzo dużymi rozmiarami, barwnym upierzeniem oraz niestety bardzo wysoką ceną. Zakup papugi ary to koszt rzędu przynajmniej 7000zł, jednak kwota ta zazwyczaj wynosi około 10000zł. Co ważne, wraz z rozmiarami papugi wzrastają koszty związane z jej utrzymaniem, wyżywienie papugi ary jest znacznie większym wydatkiem niż w przypadku mniejszych papug, podobnie jest w przypadku klatki czy akcesoriów.

papugi domowe ceny ara

Papuga falista

Są one niezwykle często wybierane jako papugi domowe, z pewnością duży wpływ na ich popularność ma ich interesujący wygląd, stosunkowo niskie wymagania oraz, rzecz jasna niska cena. Faliste domowe papugi ceny wynoszą ok. 50 zł, warto pamiętać, że zależą one m.in. od tego, gdzie papużka została kupiona. Papużki faliste w hodowli kosztują około 60 – 70zł, a w sklepie zoologicznym za papużkę falistą przyjdzie nam zapłacić około 30 – 40zł.

Domowe papugi ceny – Papuga nimfa

Papugi te należą do najchętniej wybieranych papug domowych w Polsce, nie bez powodu cieszą się tak dużą popularnością. Z pewnością oprócz czynników takich jak wygląd, stosunkowe małe wymagania i łagodne usposobienie duży wpływ na ich popularność ma ich cena. Kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić za papugę tego gatunku wynosi od 60 do 100zł. Należy jednak pamiętać, że jest ona uzależniona od między innymi miejsca, w którym ją kupimy oraz odmiany nimfy.

Papugi gadające ceny – papuga żako

Papuga żako wyróżnia się na tle innych papug takich jak ary, nierozłączki czy papużki faliste swoim stonowanym ubarwieniem oraz co ważne wysoko rozwiniętą umiejętnością naśladowania ludzkiej mowy. Jednak decydując się na zakup papugi żako powinniśmy wiedzieć, że jest to gatunek długowieczny, długość życia papug żako oscyluje w granicach 45 – 55 lat. Zdarza się jednak, że ptaki te dożywają nawet 70 lat. Gadające papugi ceny – wynoszą ok. 2000 – 3000 zł.

gadające papugi ceny papuga żako

Gdzie kupić papugę?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które są już zdecydowane na zakup danej papugi. Nie powinno nas to dziwić, ponieważ wybór odpowiedniego miejsca, w którym kupimy papugę jest bardzo istotny i będzie rzutować na kondycję fizyczną i psychiczną papugi. Najczęściej wybieramy pomiędzy hodowlą papug, a sklepem zoologicznym.

Wybierając dobrą hodowlę będziemy mieli pewność, że papuga żyła w dobrych warunkach, a co za tym idzie jest w dobrym stanie zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Jednak w większości przypadków domowe papugi ceny w hodowli są wyższe niż w sklepie zoologicznym. Warto jest również zainteresować się ogłoszeniami dotyczącymi papug w internecie, przykładowo na stronie z ogłoszeniami https://naszezwierzaki.info/zwierzeta/ptaki , ponieważ możemy tam znaleźć wiele interesujących ofert.

Bez względu na to czy wybierzemy hodowlę czy sklep zoologiczny, ważnym aspektem jest to, czy papugi żyły w odpowiednich warunkach. Wybierając miejsce, w którym kupimy papugę warto jest kierować się opiniami dostępnymi w internecie i zdaniem znajomych lub rodziny.

papugi ceny papuga nimfa
5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sklep zoologiczny Online Discus