Przejdź do treści

Krematorium dla zwierząt

Pamiętaj o mnie

Psy, koty, ale też króliki, a nawet gryzonie są zwierzętami domowymi, z którymi mocno się zżywamy. Nic dziwnego, że w momencie, gdy przychodzi czas pożegnania się, wielu właścicieli chce tego dokonać w godny sposób. W takiej sytuacji z pewnością pomocne okażą się usługi kremacji zwierząt. Co warto wiedzieć na ten temat? Z czyich usług skorzystać? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Pochówek zwierząt ‒ co mówią przepisy prawne?

W świetle polskiego prawa nie można pochować zwierząt domowych samodzielnie, tj. zakopać w ogródku czy w lesie. Istnieją dwie alternatywne możliwości legalnego pochówku, jedną z nich jest kremacja, inną utylizacja. Dość popularnym rozwiązaniem jest tradycyjna utylizacja ciała zwierzęcia. Przede wszystkim dlatego, że jest to dużo tańsza opcja. Ponadto, niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że można oddać zwłoki pupila do krematorium dla zwierząt i zdecydować się na indywidualną kremację.

Proces polega na tym, iż ciało najczęściej psa lub kota zostaje poddane indywidualnemu spopieleniu, a następnie odzyskuje się jego prochy. Właściciel może kupić odpowiednią urnę i umieścić w niej prochy. To pozwoli uczcić pamięć po zwierzęcym przyjacielu.

Kremacja indywidualna a zbiorowa ‒ czym się różni?

Można wyróżnić dwa rodzaje kremacji. Pierwszą z nich jest tak zwana kremacja zbiorowa. Pupil jest poddawany spopieleniu wraz z innymi zwierzętami domowymi. Niestety, nie można odzyskać jego prochów, natomiast jest to z pewnością o wiele lepsze rozwiązanie niż zdecydowanie się na utylizację ciała zwierzęcia. Kremacja indywidualna w krematorium dla zwierząt jest natomiast procesem, w którym spopieleniu ulegają zwłoki tylko jednego zwierzęcia. Dzięki czemu można odzyskać jego prochy i godnie go pochować.

Jak wygląda proces kremacji?

Kremacja zwierzęcia trwa zwykle od 2 do 3 godzin, w zależności od jego gabarytów. Co więcej, właściciel pupila może wziąć udział w całym procesie, a niektóre krematoria oferują nawet możliwość wykonania nagrania. Jak wiadomo, dla wielu właścicieli jest to zbyt bolesne przeżycie, dlatego decydują się na zakup wideorelacji z kremacji czworonożnego pupila.

Krematorium dla zwierząt w Poznaniu

Krematorium dla zwierząt w Poznaniu

Szukając odpowiedniego krematorium zwierzęcego, które zajmie się kremacją indywidualną, a także pomoże w godnym pożegnaniu pupila, warto zdecydować się na skorzystanie z usług przedsiębiorstwa Pamiętaj o Mnie z Poznania, strona WWW: pamietajomnie.pl. Pracownicy firmy nie tylko doradzą czy wesprą dobrym słowem, ale również przyjadą w wyznaczone miejsce po zwłoki zwierzęcia. Przedsiębiorstwo to zajmuje się zarówno kremacją indywidualną, jak i zbiorową, dzięki temu każdy może wybrać usługi dopasowane do jego potrzeb. Ponadto, w ofercie znajdziesz również eleganckie i nowoczesne urny dla zwierząt umożliwiające godny pochówek.

Polskie prawo zabrania indywidualnego pochówku zwierząt. Chcąc zatem godnie pożegnać pupila, warto zdecydować się na usługi kremacji w krematorium dla zwierząt. Spopielenie zwłok zwierzęcia w sposób indywidualny pozwala na odzyskanie jego prochów i na umieszczenie ich w eleganckiej urnie. Szukając polecanego krematorium zwierzęcego w Poznaniu, warto zdecydować się na usługi firmy Pamiętaj o Mnie. Ponadto, przedsiębiorstwo to zajmuje się również, m.in. sprzedażą urn oraz kryształów pamięci.

3.5/5 - (votes: 2)
autor Błażej Dąbrowski

O AUTORZE

Błażej dąbrowski

Nazywam się Błażej Dąbrowski i chciałbym się przedstawić jako redaktor tego bloga o zwierzętach. Od najmłodszych lat pasjonowałem się światem zwierząt i ich fascynującym zachowaniem. Moje zainteresowanie zwierzętami prowadziło mnie na ścieżkę nauki, dlatego zdecydowałem się ukończyć studia biologiczne.

Tam miałem okazję zgłębić tajniki anatomii, fizjologii, ekologii i zachowań zwierząt. To była fascynująca podróż, która jeszcze bardziej utwierdziła mnie w przekonaniu, że muszę podzielić się tą wiedzą i pasją z innymi.