Przejdź do treści

Kocia wyprawka — lista rzeczy, o których warto pamiętać

wyprawka dla kota lista

Przed tobą ważna decyzja, do Twojego życia dołącza czworonożny członek rodziny. Zanim pojawi się w domu trzeba zaopatrzyć się w kilka przedmiotów, które zapewnią mu wygodę i ograniczą stres w nowym otoczeniu.

Co powinna zawierać kocia wyprawka? O jakich rzeczach trzeba pamiętać?

Dla ciebie i dla Twojego futrzaka będzie to nowa sytuacja. Nieznane dotąd otoczenie, inne zapachy, to wszystko może powodować, że będzie wystraszony. Kompletując wyprawkę zawczasu, zaoszczędzisz sobie i futrzakowi dodatkowego stresu związanego z nowymi okolicznościami. 

kocia wyprawka dla kota

Poniżej kilka rzeczy, o których należy pamiętać

  • Miska na pokarm i wodę – pamiętajmy, aby była dostosowana do wielkości kota. Małe kociaki mogą mieć trudności z jedzeniem z głębokich misek. Warto się rozejrzeć za płytkim talerzem lub spodkiem. Nie tylko małe koty mogą sobie nie radzić z jedzeniem z klasycznej miski, dorosły futrzak również może odmówić spożywania karmy, ponieważ wysokie ścianki przeszkadzają jego czułym wąsom.
  • Karma odpowiednia do wieku – jeśli bierzesz kotka z hodowli lub schroniska, to koniecznie dopytaj o jego preferencje żywieniowe. Warto zaopatrzyć się w karmę dobrej jakości. Dieta naszego kotka powinna być bogata w niezbędne składniki odżywcze, witaminy i minerały, ponieważ ma to ogromny wpływ na rozwój fizyczny i intelektualny naszego futrzaka. Małe kotki zaleca się karmić często w ciągu dnia, lecz podając im mniejsze porcje.
  • Kuweta i żwirek – zaleca się, aby kuweta była dobrana do rozmiaru naszego pupila. Dla małych futrzaków idealnie sprawdzi się ta z niższym rantem. Ważne,aby żwirek był drobnej granulacji, żeby nie podrażniał małych łapek Twojego kociaka. Warto pamiętać też o łopatce do usuwania nieczystości z kuwety.
wyprawka dla kota
  • Drapak – dobrze dobrany drapak nie tylko pomoże uchronić nasze meble przed zniszczeniem przez ostre pazurki, ale również zapewni świetną zabawę dla Twojego futrzaka. Jeśli dodatkowo będzie wyposażony w półki i budki, to sprawdzi się jako miejsce obserwacyjne, w którym Twój kotek będzie spędzał mnóstwo czasu. Pamiętaj, że  drapak przede wszystkim powinien być stabilny.
  • Obroża lub szelki – świetnie się sprawdzą, kiedy nie masz możliwości wypuszczać Twojego pupila na zewnątrz, aby samodzielnie zwiedzał okolicę. Warto rozważyć zakup obroży nie tylko ze względów estetycznych, ale też dla zapewnienia ochrony przed uciążliwymi insektami. Różnorodność modeli może przyprawiać o zawrót głowy. Sprawdź dostępne modele na https://sklep-psiakosc.pl/obroza-dla-kota.
  • Zabawki – duży czy mały, każdy kot uwielbia zabawę. Poprzez zabawę zapewniamy prawidłowy rozwój naszego pupila. Warto pamiętać, że gadżety powinny być dostosowane do wieku Twojego futrzaka. Koty lubią się bawić wszystkim co przypomina zdobycz i porusza się nieprzewidywalnie. 

Podsumowanie

Pierwsze dni kotka w nowym miejscu zwykle są bardzo stresujące. Nowe otoczenie i zapachy mogą sprawić, że będzie on wystraszony. Twoje dobre przygotowanie oraz zaangażowanie sprawi, że zwierzak łatwiej się zaaklimatyzuje. Bez trudu skompletujesz całą wyprawkę w jednym miejscu na https://sklep-psiakosc.pl/.

4/5 - (votes: 4)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
autor Błażej Dąbrowski

O AUTORZE

Błażej dąbrowski

Nazywam się Błażej Dąbrowski i chciałbym się przedstawić jako redaktor tego bloga o zwierzętach. Od najmłodszych lat pasjonowałem się światem zwierząt i ich fascynującym zachowaniem. Moje zainteresowanie zwierzętami prowadziło mnie na ścieżkę nauki, dlatego zdecydowałem się ukończyć studia biologiczne.

Tam miałem okazję zgłębić tajniki anatomii, fizjologii, ekologii i zachowań zwierząt. To była fascynująca podróż, która jeszcze bardziej utwierdziła mnie w przekonaniu, że muszę podzielić się tą wiedzą i pasją z innymi.