Przejdź do treści

Automatyczny dozownik karmy dla kotów i psów – czy warto?

automatyczny dozownik karmy dla kotów i psów

Artykuł sponsorowany

Obowiązkiem każdego właściciela psa czy kota jest regularne dostarczanie pupilowi dostosowanej do jego potrzeb ilości pożywienia. Do tego celu niezbędne jest nabycie odpowiedniej miski. Poza tradycyjnymi modelami na uwagę zasługują automatyczne dozowniki karmy. Czy warto zakupić taki podajnik?

Miska na karmę – dlaczego ważna?

W żywieniu czworonogów kluczową rolę odgrywa oczywiście jakość i ilość stosowanej karmy, ale duże znaczenie ma także samo naczynie, w którym podawany jest zwierzęciu posiłek. Dlaczego to tak istotne? Przede wszystkim chodzi o komfort pupila oraz jego zdrowie. Zdarza się, że tanie, dostępne w popularnych marketach miski są bardzo lekkie, a przez to niestabilne – przesuwają się w czasie jedzenia, co jest dla stworzenia frustrujące i utrudnia mu spokojne spożycie posiłku. Naczynia te bywają też zbyt głębokie i powodują u zwierzęcia nieprzyjemne doznania, np. drażniąc i łamiąc wrażliwe wibrysy kota. Miska na karmę to zatem jeden z tych akcesoriów, których zakup powinien być przemyślany. Na szczęście wybór naczyń jest duży, a poza klasycznymi miskami na rynku dostępne są również modele automatyczne.

miska dla kota

Dozownik – automatyczny podajnik karmy

Podajnik karmy to urządzenie, które automatycznie wydziela czworonogowi określoną ilość produktu w odpowiednich odstępach czasowych. Dozownik można stosować u psów i kotów bez względu na rasę, wiek czy zapotrzebowanie żywieniowe – wystarczy wybrać urządzenie o właściwej pojemności. Automatyczne podajniki karmy pojawiły się na rynku już jakiś czas temu i z każdym rokiem zyskują na popularności. Urządzenia tego typu można zakupić online – polecamy np. https://techwish.pl/pl/136-podajniki-karmy ze względu na wybór różnych modeli. Dzięki szerokiej ofercie możemy dostosować rodzaj podajnika do potrzeb i zwyczajów naszego pupila.

Automatyczny dozownik karmy dla psów i kotów – dlaczego warto?

Podajniki karmy to niezwykle praktyczna i wygodna alternatywa tradycyjnych misek. Produkt wart jest zakupu przede wszystkim w przypadku tych właścicieli, którzy nie przebywają stale w domu ze swoim pupilem i nie mają możliwości osobistego podawania mu posiłków czy kontrolowania ilości spożytego jedzenia. Z tego powodu automatyczne dozowniki szczególnie sprawdzają się w przypadku osób pracujących, których zwierzęta każdego dnia pozostają przez dłuższy czas same w domu. Zaletą urządzeń takich jak automatyczny dozownik karmy dla psów jest fakt, że kot czy pies, mimo nieobecności właściciela, ma w ciągu dnia dostęp do świeżego pożywienia.

automatyczny dozownik karmy dla psów

Automatyczny dozownik karmy dla kotów i psów – inne zalety

Na dodatek urządzenia można programować wedle żywieniowych potrzeb konkretnego zwierzaka – za pomocą ustawień określa się częstotliwość, a także ilość pokarmu, która ma zostać podana. Dozowanie karmy sprawia, że nie ulega ona zepsuciu, a pupil je tyle, ile powinien, dzięki czemu ani nie jest głodny, ani nie przejada się. Wśród modeli (dostępnych na https://techwish.pl/pl/136-podajniki-karmy) znajdziemy urządzenia pozwalające na sterowanie za pomocą aplikacji oraz wyposażone dodatkowo w kamerę HD. Funkcje te w jeszcze większym stopniu umożliwiają właścicielowi dbanie i kontrolowanie diety zwierzęcia.

Automatyczny dozownik karmy dla kotów jest szczególnie przydatny dla osoby, która często wychodzi z domu, lub pracuje w godzinach, w których zwierzęta muszą być karmione. Dzięki temu, że automatyczny dozownik karmy dla psów automatycznie podaje karmę, możemy mieć pewność, że nasze zwierzę nie będzie głodne, nawet jeśli my nie będziemy w stanie go nakarmić osobiście.

miska na karmę

Podsumowanie

Automatyczny dozownik do karmy dla kotów i psów pozwala na programowanie dawki i czasu karmienia, co jest szczególnie przydatne dla właścicieli zwierząt, którzy często są nieobecni. Dzięki temu zwierzęta otrzymują odpowiednią ilość jedzenia, co jest ważne dla ich zdrowia. Istnieje różne modele dostępne na rynku z różnymi funkcjami, co pozwala wybrać odpowiedni automatyczny dozownik do karmy dla psów i kotów dla indywidualnych potrzeb zwierzęcia.

Artykuł sponsorowany

5/5 - (vote: 1)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
autor Błażej Dąbrowski

O AUTORZE

Błażej dąbrowski

Nazywam się Błażej Dąbrowski i chciałbym się przedstawić jako redaktor tego bloga o zwierzętach. Od najmłodszych lat pasjonowałem się światem zwierząt i ich fascynującym zachowaniem. Moje zainteresowanie zwierzętami prowadziło mnie na ścieżkę nauki, dlatego zdecydowałem się ukończyć studia biologiczne.

Tam miałem okazję zgłębić tajniki anatomii, fizjologii, ekologii i zachowań zwierząt. To była fascynująca podróż, która jeszcze bardziej utwierdziła mnie w przekonaniu, że muszę podzielić się tą wiedzą i pasją z innymi.